Gå til hovedinnhold

Vi flytter bloggen!


Vi flytter til nytt nettsted, men domenenavnet tar vi med oss. Det vil si at du finner bloggen på denne adressen som før: kristiansandsbarnehagen.no 
Bloggen flyttes nærmere Kristiansand kommunes hjemmeside, på linje med andre kommunale blogger om for eksempel Bærekraft og Kulturarrangementer. Det nye verktøyet vi skal bruke ivaretar alle lovverk på universell utforming (UU lovverk), noe som ble en utfordring her vi "bodde" før. Ikt-løsninger i Norge skal nemlig være universelt utformet. Dette gjelder nettløsninger, apper og automater. Både private og offentlige virksomheter, lag og organisasjoner må følge dette nye regelverket. Og da må Kristiansandsbarnehagen også!  

Denne bloggen har fulgt barnehagefeltet siden kompetanseplanen SKUP i 2008, med mer eller mindre jevne oppdateringer om hva som skjer i barnehagene og hva som skjer innenfor barnehagefaget. Hele 466 innlegg har blitt til på denne tida! Når vi nå flytter, minner om at vi gladelig tar imot gode innspill til hva vi skal skrive om. Vi minner også om at barnehagene gjerne må legge lenke til bloggen på hjemmesiden sin. Målgruppa for bloggen er fortsatt alle som interesserer seg for barnehage, enten fordi de jobber der, har barn der, eller fordi de er interessert i barnehage som oppvekstarena. 

Velkommen til det nye nettstedet. Det kan være det går litt tid før vi kommer helt i orden på det nye nettstedet men allerede nå har vi flyttet over de artiklene fra "gamle-bloggen" som var mest leste! Etterhvert kommer det flere nye og spennende ting der også! 

Den nye adressen er:  

 www.kristiansandsbarnehagen.no

Kommentarer

Mest leste artikler

FUB - Foreldreutvalget for barnehager

En barnehage - våre barn! Det som er godt for barn med spesielle behov, er godt for alle barn. Dette er grunnlaget for hvordan denne barnehagen jobber. Det nasjonale foreldreutvalget for barnehager har vært på barnehagebesøk i Stavanger. FUB-besøk i unik barnehage - FUB (Foreldreutvalget for barnehager) Les ellers om foreldreutvalgets arbeid her!

Pedagogisk refleksjon, vi lanserer e-læring i PA og SMTTE!

  ENDELIG! Mange har etterspurt opplæring i Pedagogisk Analyse og SMTTE, og nå er vi stolte over å lansere e-læring som favner begge modellene. Kurset ligger på KS læring, og er tilgjengelig for alle, private og kommunale. Her er direkte link:  PA og SMTTE Kurset fungerer slik at man  må  gjennom første og tredje del, samt enten PA eller SMTTE i hoveddelen for å få kurset registrert som fullført. etter gjennomført kurs kan man laste ned kursbevis;) Vi håper dette er nyttig for dere! Stor takk til Sigurd Eliassen, Kari Bie, Steinar Seim og Helle Schiøtz som har bidratt med kunnskap og ressurser!